Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują równie pyszne dania – canelloni, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu są też nie tak popularne włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i potrawy z różnych zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad we włoskim klimacie koniecznie musi obejmować również wino. Lampka czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. włoskie jedzenie w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroki wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film