Wśród licznych miejscowości w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być regionem otwartym do mieszkania. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że miasto naprawdę idzie w górę.
Pomocne zmiany w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w ciągu niedawnego czasu? Wielość zmian i inwestycji jest ogromna. Niezwykle pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których miasto chętnie czerpie. Dynamiczne akcje w obszarze zdobywania dofinansowania sprawiły, że gmina rozwinęła się o świeże węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Niemałe inwestycje nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie oznacza to natomiast, że nie funkcjonują. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami fakty. Typowemu obywatelowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się robi. Tymczasem Kraków rozrasta się z każdym rokiem. Programy naprawcze w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu oraz unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które umożliwiają nam bezpieczniej i wygodniej żyć. Miasto rozwija się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Potencjał Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. takie nowości zachęcają turystów do przyjazdu.
Rozpoczynane przez radnych projekty nie dotyczą jedynie samego środka miasta, ale też są połączone z pełnym województwem małopolskim. Wobec tego lepiej nie uskarżać się tylko dostrzec zmiany w jakie obrodził Kraków.
Następne lata – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – pozwolą Krakowowi stać się zachwycającą metropolia.
Jacek Majchrowski co zrobił