Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod leczenia, które pomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

odwyk dla alkoholika

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być doglądane przez zespół ekspertów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez specjalistów, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zaczęciem leczenia figura musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także zainicjować dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma poprawnego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele dodatkowych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.