Teraz, ponieważ wymiana towarów nabiera wciąż większego znaczenia, a finalizowanie transakcji na dystans weszło społeczeństwu w życie, istotności nabiera odpowiedzialne przetransportowanie różnego rodzaju przedmiotów. Szczęśliwie powstały spółki kurierskie, które zajmują się dostarczaniem każdego niemal przedmiotu do wyznaczonego przez nadawcę adresata. Niesamowicie korzystne jest także to, że mamy możliwość wyboru wśród ogromnej liczby firm, które świadczą bardzo różne usługi z zakresu dostarczania przesyłek.
Należące do najczęstszych usług zawartych w ofercie spółek spedycyjnych : dostarczenie drobnych przesyłek, transport ładunku o dużej objętości, fracht kolejowy, lotniczy oraz morski, a wszystko to po różnych kosztach i z inną szybkością (zobacz: TNT kurier).Oczywiście nie wszystkie spółki świadczą pełne zestawienie opcji, a w każdej z osobna dana usługa może kryć się pod zupełnie inną nazwą. Oczywistością stała się również możliwość śledzenia przesyłki za pośrednictwem sieci Internet oraz obietnica tego, że paczka zostanie złożona na ręce adresata.
Która firma przewozowa jest najlepsza? Można w różny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Mimo mnogości podobnych usług w branży kurierskiej, każda jest inna. Na rynku trwa ciągła walka o klientów za pomocą innowacyjnych rozwiązań i prób udowodnienia, że przesyłka powierzona danemu kurierowi będzie najbezpieczniejsza, najszybciej dotrze do rąk własnych odbiorcy, a wszystko w niskiej cenie.