Przez lata Kraków cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających – tak zamieszkałych w kraju, jak i zagranicznych. Miejsce to obfituje w mnogie zabytki, ale oferuje również inne źródła rozrywki. Na terenie Krakowa często organizuje się różnorodne festiwale, tematyczne, imprezy muzyczne, pochody. Takie zjawiska także zapewniają miastu licznych odwiedzających. W większości odwiedziny w Krakowie wiążą się z koniecznością znalezienia miejsca noclegowego. W jaki sposób wyselekcjonować ten właściwy? Korzystnie, aby miejsce noclegu nie było w dużym stopniu oddalone od najbardziej urokliwych dzielnic, takich jak śródmieście, stare miasto, rynek, Kazimierz. Jest to znaczące nie tylko z uwagi na walory estetyczne miejsca, ale także bliskie położenie lokali gastronomicznych klubów, czy sklepów.
Czytaj więcej o Krakowie pełnym festiwali
 Dojazd do obiektu hotelowego także jest bardzo istotne. Powinien być przy tym dokładnie oznakowany. Decyzja o hotelu jest często podyktowana przez pieniężne możliwości odwiedzającego. Dobrze jednak zweryfikować, jakie hotel ma w ofercie warunki, czy ma własny punkt gastronomii, czy gwarantuje odrobinę prywatności.Wiadomo, że ceny noclegu w samym centrum będą wyższe, jednak także wśród hoteli umiejscowionych w tej dzielnicy można odnaleźć mniej kosztowne warianty. Początkową selekcję miejsca możemy poczynić przez Internet. Zanim jednak dokonamy rezerwacji warto zobaczyć warunki panujące w hotelu. Pomocne są też opinie, te tworzone przez Internautów, ale też wygłaszane przez przyjaciół. Również książki w formie przewodników oraz podróżnicze strony internetowe mogą ułatwić czynność wyselekcjonowania hotelu.
Nikomu w tym kraju nie wypada uświadamiać jakim miejscem jest Kraków dla krajowych turystów, którzy każdego roku chętnie odwiedzają to miasto pragnąc ujrzeć między innymi Sukiennice, Kościół Mariacki czy również słynny na cały Kraków Wawel. Ewidentnie miejsc do zwiedzania w tym mieście jest o wiele więcej, głównie że jest to miasto królewskie, niemniej jednak na zwiedzanie Krakowa wypada byłoby poświęcić nawet kilka dłuższych dni. I w tym momencie pojawia się spory kłopot, którym niewątpliwie jest sprawa dotycząca noclegów w tym mieście, albowiem mimo iż miasto to pociąga sporą liczbę podróżników to niestety niewystarczająca jest liczba noclegów w tym mieście, których jak wiadomo ciągle brakuje. To smutne mało się w tym kierunku robi żeby liczba noclegów przybyła, jednak na szczęście hotelarze w Krakowie robią wszystko w tym kierunku, żeby liczba miejsc noclegowych zwiększyła się, a w dodatku ich standard też znajdował się na ogromnym poziomie, a z tym jak wiadomo w pewnych sytuacjach bywa różnie głównie w hotelach oddalonych od centrum miasta, albowiem w tym przypadku bywa ściśle mówiąc różnie oraz niekoniecznie jest to najwyższy wzorzec co nie zmienia faktu, że tak w rzeczywistości każdy turysta znajdzie coś dla siebie co na pewno go zaciekawi. Podróżujemy, wyjeżdżamy do przeróżnych miejsc. Latem mamy na to wolny czas. Dzięki temu, że mamy urlop możemy zapomnieć o wszystkich komplikacjach w pracy, utrudnieniach zawodowych oraz wybrać się na zasłużony wypoczynek.