Jednym z największych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Nasze miasta nie są dostosowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na krajowych drogach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian jak również usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski co zrobił
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.