Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem stosowane, bo mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a odpowiednio element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać wedle ukochanego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, niemniej jednak i o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.