Rynek przewozowy niezmiennie zmienia się w niewyobrażalnym tempie ? można przyjąć to za pewnik. Tworzy się nowe firmy, zawierane są umowy, dokonywane są przejęcia, kreowane są coraz ciekawsze działania, a wszystko dla obopólnych korzyści.
Jak kształtuje się sprawa w naszym państwie? Całą prawdą jest, że dotrzymujemy kroku reszcie świata. Firmy spedycyjne w Polsce implementują do swoich ofert nowości z rynku spedycyjnego, współpracują z zagranicznymi inwestorami, zawiązują umowy z kurierami należącymi do państw sąsiednich, stając się częścią uniwersalnej sieci kurierskiej. Skutkiem jest to, że w obecnych czasach zniknął kłopot z przesłaniem dowolnego ładunku do osoby znajdującej się w odległej lokacji.
Dana nam została możliwość wyboru spośród znacznej liczby firm kurierskich. W Polsce swoje usługi oferują przykładowo: Pocztex czy DPD. Gwarantują niby te same usługi, ale każda marka jest w pewien sposób niepowtarzalna, na wszystkie można liczyć. Jedyne, co trzeba zrobić, to z niewyobrażalnej liczby usług świadczonych na polskim rynku odpowiednio zidentyfikować tę, która sprosta naszym wymaganiom. Nie da kłócić się z tym, że nawet najbardziej wymagający klient natrafi na coś, co będzie go zadowalać.